slider shape

Як правильно укласти тротуарну плитку самостійно

відмостка з бруківкиЗамостити ділянку біля будинку або доріжку в саду з тротуарної плитки можна самостійно. Укладання бруківки (тротуарної плитки) на таких ділянках – нескладна робота, з якою може впоратися будь-яка людина, не володіючи спеціальними знаннями, навичками та досвідом. Зробити відмостку з бруківки завжди можна самому, це не складана робота, проте якщо не дотримуватись рекомендацій, то є велика вірогідність, що плитка просяде.

Наша порада: як правильно укласти тротуарну плитку самостійно

  1. В першу чергу необхідно визначитися з кольором плитки і її формою.
  2. Для виконання роботи необхідно мати будівельний рівень, ручний утрамбовувач, гумовий або дерев’яний молоток, кілки, кельму, цемент, пісок.
  3. Перед укладанням плитки необхідно підготувати основу. На обраній ділянці робиться ухил для стоку води. Його роблять від будинку в водовідвідні стоки або на газон. Ухил має становити не більше 1 см на метр плитки.
  4. На обраному ділянці досипають землю до відповідного рівня або навпаки прибирають зайву. При цьому необхідно враховувати сам тип грунту, щоб правильно підготувати основу.
  5. Потім землю заливають водою і ущільнюють ручним трамбуванням.
  6. Тепер робиться насип з піску (так звана подушка), або щебеню, бетону. Її висота повинна становити не менше 10 см.
  7. По краю доріжки викопують невелике загглиблення, засипають піском, поливають водою, утрамбовують для подальшої установки бордюру.
  8. Для того щоб уникнути зсуву тротуарної плитки або не росла трава, основу покривають геотекстилем. Після цього поверхню засипають на пару сантиметрів дрібним щебенем. Це дозволить збільшити навантаження на плитку. Все це заливається водою і втрамбовується. Поверхню засипають піском і ущільнюють. Перед монтажем плитки основу перевіряється на наявність нерівностей, які також необхідно засипати піском.
  9. Після цього можна приступати до укладання тротуарної плитки, при цьому використовуючи гумовий або дерев’яний молоточок.
  10. Уклавши тротуарну плитку, її притискають руками, при цьому необхідно стежити, щоб вона не зміщувалася. Якщо таке відбувається, то додатково вирівнюють основу. Ширина шва зазвичай складає в середньому 2 мм. Після завершення всієї укладання готову поверхню засипають чистим дрібним піском і затирають з’єднання жорсткою щіткою.

При укладанні тротуарної плитки необхідно враховувати і погоду. Не рекомендовано робити в дощову погоду без навісу.

Тепер ви знаєте, як правильно укласти тротуарну плитку самостійно

12

областей

36000

м2 бруківки покладено

150

клієнтів

4400

погонних метрів поребрика і бардюрів покладено