slider shape

Якісне укладання бруківки

Як укладати бруківку, причому робити це якісно і з мінімальними витратами часу? Чи можна дану процедуру виконувати самому, не залучаючи фахівців – будівельників? Які технологічні особливості виготовлення зазначеного покриття? Все частіше ці та аналогічні питання задають власники заміської нерухомості, бажаючі відтворити на своїй прибудинковій території стиль затишку, комфорту і практичності.

Укладання бруківки самостійно
Укладання бруківки самостійно

Безумовно, виконання представленої операції своїми руками вимагає від виконавця високого рівня майстерності та професіоналізму, особливо при облаштуванні за допомогою бруківки великих площ. Але в принципі, при виконанні певних рекомендацій та необхідності укладання бруківки невеликими ділянками (в’їзд у двір, вимощення, декоративні доріжки) операція може реалізовуватися і самостійно.

Підготовка, перед тим як укласти бруківку своїми руками

Як самостійно укладати бруківку

Ця операція включає в себе виконання робіт попереднього характеру. Тому першою справою потрібно визначитися з типом і кількістю необхідного матеріалу і провести його придбання.

Після цього виконують розмітку місць укладання бруківки на присадибній ділянці. Кращим варіантом у цьому відношенні буде застосування дерев’яних кілочків (забиваються по периметру ділянки) і натягуються між ними шнурів. Виконуючи розмітку бруківки, слід враховувати її ухил (для стоку опадів) і висоту розташування (щоб не заважала відкриттю дверей воріт тощо).

На наступному етапі проводять підготовку профілю (поглиблення) для укладання бруківки. А зважаючи на те, що оздоблювальний елемент вимагає наявності міцної і надійної основи, то спочатку у вказаному місці з поверхні ділянки знімається шар грунту необхідної товщини, після чого днище поглиблення розрівнюється за допомогою лопати. У стандартному варіанті глибина профілю приймається 30-35 см.

Після того, як поглиблення вирито облаштовують базову основу. Для цих цілей основа покривається будівельними матеріалами в заданій послідовності:

– Шар щебеню (150мм);

– Геотекстиль;

– Шар піску (100мм).

Причому після укладання кожного шару бажано проводити вібропрасування, для чого рекомендується застосовувати спеціальні агрегати, або здійснити цю процедуру вручну, застосовуючи трамбування або будь-які відповідні елементи.

Методика укладання тротуарної плитки

Залежно від передбачуваного навантаження бруківка може укладатися на сухій складу або на цементно-пісочний розчин. У першому випадку попередньо перед укладанням бруківки поверхня покривається сумішшю (товщиною 3 см), що складається з просіяного піску та цементу. А вже на неї проводиться укладання тротуарної плитки. У другому варіанті монтаж проводиться на розчин, приготований в пропорції 1 до 3 (цемент: пісок).

Початок робіт з укладання бруківки своїми руками починають від найбільш видного місця або ділянки, що примикає до порога об’єкта. При цьому виконання укладання супроводжується усадкою кожного елемента (тротуарної плитки) за допомогою обгумованого молотка. При необхідності припідняття елемента під його площину навпаки підкладається робоча суміш. Контроль виконання робіт виконують за допомогою правила з довжиною 2 метри, при цьому перепади по висоті не повинні бути більше 5мм.

Для того, щоб укладання тротуарної плитки своїми руками відбувалася максимально ефективно фахівці радять реалізовувати додаткові заходи:

  •  Для додання жорсткості майданчику та перешкоджання «розповзання» плиток застосовувати поребрики – спеціальні бордюри, що укладаються на цементо-пісочний розчин по всьому периметру розташування бруківки на етапі попереднього проведення основних робіт;
  •  Для забезпечення горизонтальності базової основи, укладання кожного ряду виконувати по заздалегідь протягненому шнуру;
  •  Робити укладання бруківки таким чином, щоб забезпечувався проміжок між елементами покриття не менше 2 мм;
  •  При необхідності відрізання бруківки користуватися болгаркою з відрізним кругом по бетону (зазвичай з алмазним напиленням).

Фінальні роботи з укладання бруківки своїми руками

Після реалізації методики як укладати бруківку, виконують заповнення монтажних швів. Роблять цю процедуру, застосовуючи сухий очищений пісок з дрібною фракцією. Для чого зазначений матеріал висипають на поверхню основи і розподіляють його по поверхні за допомогою віника. Після, шляхом повторного вібропресування щільно заповнюють всі шви, у міру потреби добавляючи матеріал.

Наприкінці робіт надлишки матеріалу видаляють, а всю поверхню піддають рясному змочуванню. Експлуатуватися укладена таким чином бруківка може вже через добу,  приносячи зручність та естетичність вашому дому.

12

областей

36000

м2 бруківки покладено

150

клієнтів

4400

погонних метрів поребрика і бардюрів покладено